VZPOMÍNKA NA FILIPA TOPOLA

Jádro výstavy, kterou můžete vidět v kavárně a předsálí kina Kotva, tvoří fotografie od daleké historie po současnost od Karla Šustera.

V červnu 2013 se uzavřela dráha hudební skupiny Psí vojáci. Filip Topol zemřel.
Pohřeb a následný koncert Sbohem a řetěz navštívily tisíce lidí. Hudební publikum, stejně jako generační souputníci Psích vojáků, umělci, lidé kolem skupiny, ale i hudební fanoušci, si uvědomili, že to není jen konec Psích vojáků, ale že se dokonala celá jedna hudební kapitola.
Psí vojáci přinesli hudební estetický názor, který nemá srovnání na české ani světové scéně.
(P. Turek, Respekt 2011).

Ukazuje se, že odkaz Psích vojáků je natolik silný a inspirativní, že se nad jejich hudbou v žádném případě nezavřela vodní hladina. Na zveřejnění čeká řada zatím nepublikovaných materiálů a nahrávek. Dosud nebyla zmapována Topolova scénická, divadelní a filmová autorská tvorba.
Z iniciativy managera Psích vojáků Romka Hanzlíka připravila pražská kavárna „Už jsme doma“ výstavu „Vzpomínka na Filipa Topola“, kterou můžete shlédnout v kavárně i předsálí kina Kotva.
S hudební skupinou Už jsme doma, jejímž je Hanzlík členem, pojilo Psí vojáky dlouholeté úzké přátelství. Jádro výstavy nazvané Vzpomínka na Filipa Topola tvoří černobílé fotografie od Karla Šustera. Ty mapují skupinu Psí vojáci v celé historii. Dominují koncertní fotografie, ale i oficiální kapelové fotografie a různé momentky.

Ve čtvrtek 24. září 2015 bude do kin uveden dokumentární film mapující život Filipa Topola
Takovej barevnej vocas letící komety, berte tuto výstavu jako pozvánku na film a nechte
se unášet na tónech Topolovy úžasné hudby.

(text Romka Hanzlíka upravil dramaturg výstavy Václav Němec)

Fotogalerie

Kalendář akcí

prosinec
28 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.